NEWS & ARTICLES

22LETÝ ČESKÝ POUTNÍK SVOU STAND-UP PROJEKCÍ BAVÍ TISÍCE LIDÍ

ARTICLE BY


 

Ladislav Zibura v létě ušel 1400 km napříč celým rozpáleným Tureckem a Izraelem s cílem do Jeruzaléma. Když pak chtěl v Brně promítat fotografie pro své přátele v kavárně, přihlásilo se mu přes 2000 lidí. Poté, co třikrát vyprodal kino pro 500 lidí, rozhodl se vypravit na turné po České republice.

 

 

Publikum baví svým kousavým humorem a podařilo se mu vytvořit zcela nový žánr - cstovatelský stand-up show.

 

 

Člověk nemůže zemi poznat lépe, než když ji projde sám a pěšky. Samota ho nutí k tomu, aby se bavil s místními a zážitky se prostě nemohou rovnat těm, které má na výletu s cestovkou, vysvětluje Zibura.

 

Přestože se na pouti do Jeruzaléma potkal s puchýři, několikrát ho napadli psi, málem ho postřelili a trpěl nesnesitelnými vedry, po 40 dnech se mu přeci  jen podařilo do Jeruzaléma dorazit. Po půl roce od svého návratu se Zibura rozhodl o své zkušenosti veřejně podělit také prostřednictvím projekce.

 

 

Vytvořil facebookovou událost, aby věděl jak velkou kavárnu zamluvit. Nakonec se mu přihlásilo přes 2000 lidí. A tak šel do těch největších prostor - kino Scala 500 lidí. Nejprve ho vyprodal za 4 dny, podruhé už za 4 hodiny.

 

 

Během následujícího půl roku chce uspořádat desítky projekcí, s nimiž objede velká česká a slovenská města. Na jeho 7 projekcí přišlo již více než 3000 lidí a zájem neustále roste.


Další projekce proběhne v Praze 23. 4. 2015 od 20,30 Bio Oko, již vyprodáno, další šance je možné vidět 27. 4. 2015 v Kině Aero.

 

 Galerie