NEWS & ARTICLES

ZIMNÍ SÁGA VOLVO

ARTICLE BY


 

Představte si, kamera letí nad širými pláněmi pokrytým sněhem a nekonečným zamrzlým mořem pod temnou zimní oblohou, kterou nerozjasní ani jediný paprsek slunečního svitu.

 

 

Ano, to je “Vintersaga”, neboli zimní sága, 4 minutový reklamní spot, který předznamenává novou éru automobilky Volvo. V tomto vizuálně ohromujícím malém uměleckém díle vypráví režisér Gustav Johansson ve spolupráci s produkční společností New Land for Forsman & Bodenfors podmanivý příběh.

 

 

Je to příběh o lidech, kteří v drsných a zároveň nádherných severských přírodních scenériích, kde skutečně žijí. A současný příběh značky, která je velmi silná a jasně odlišitelná od ostatních. Během těch nejpochmurnějších měsíců v roce, v krajině bičované větrem, deštěm a sněhem prostupuje severskými národy zvláštní společné rozpoložení, mírná melancholie, již nekonečná zima nevyhnutelně přináší a jež je oproštěna od jakéhokoliv zoufalství. Naopak, jim dává dostatek času a prostoru uplatnit svou kreativitu. nálada nazývaná švédským slovem vemod nemá v jiných jazycích adekvátní ekvivalent. Je v ní obsažena síla každodenního zápasu s nordickou přírodou a zároveň naprosté souznění s ní, občasné pocity bezútěšného osamění a v neposlední řadě touha po blížících se nekonečných jasných letních nocích. Křehkých a dojímavý zpěv švédské zpěvačky a skladatelky Amandy Bergaman mimořádnou náladu tohoto výjimečného spotu výmluvně dokresluje.

 


Společnost Volvo se rozhodla postavit se stereotypům zažitým při propagaci a prodeji vozů a zavádí strategii na míru svým vlastním potřebám. A v tomto duchu byl vytvořen i tento její nejnovější reklamní spot. Nehostinnou severskou zimní krajinou se probíjejí vozy Volvo a nabízí lidem přístřeší a úkryt před živly zuřícími tam venku. Film úmyslně ukazuje Švédsko během té nejpochmurnější části roku a úspěšně tohoto odvážného kroku využívá k důležitému sdělení - vozy Volvo, jež z této drsné země vzešly, by bez jejich drsných podmínek nebyly tím, čím jsou dnes. Symbolem té nejvyšší kvality a bezpečí. Vítejte v nové éře automobilky Volvo.

www.volvocars.czGalerie