NEWS & ARTICLES

ZNAČKA PEAK FORMANCE ZÍSKALA DVĚ OCENĚNÍ NA MNICHOVSKÉM VELETRHU ISPO

ARTICLE BY


 

Bunda Dyedron a kombinéza Heli Line Six získaly ocenění Zlatý vítěz a Vítěz v lyžařské kategorii: Svrchní vrstva cen ISPO AWARD 2015/16. Bunda Deydron je vůbec první lyžařská bunda obarvená bez jediné kapky vody od svrchní vrstvy až po podšívku za použití revoluční technologie barvení tkanin Drydye®.

 

 

Předznamenává tak budoucnost udržitelného rozvoje v oblasti barvení textilií. Kombinéza Heli Line Six je ušitá z nové tkaniny Gore-Tex C-Knit, která je až o 10% lehčí než dřívější třívrstevná textilie GORE-TEX, zároveň je odolnější a zvyšuje prodyšnost až o 15%.

 

Deydron - budoucnost udržitelného lyžování

Před 4 lety začala značka Peak Performance zkoumat možnosti barvení lyžařského oblečení ekologicky šetrnějším způsobem. Užití revoluční technologie barvení tkanin Drydye od společnosti Yeh Group z procesu barvení zcela eliminuje vodu a spotřebuje o 50% méně energie a o 50% méně chemikálií. Tato technologie mění pravidla hry. Každý, kdo pracuje s oděvy, ví, že barvící proces spotřebuje nejvíce vody. Nyní již víme, že je možné barvit všechny typy tkanin, aniž bychom museli vodu použít. To představuje velký krok směrem k udržitelnějšímu odvětví.

 

U kompletu bundy a kalhot Dyedron značky Peak Perfomance, jsou všechny vrstvy včetně svrchní vrstvy, izolační membrány, podšívky, výplně i detailů vyrobeny ze 100% recyklovaného či recyklovatelného polyesteru. Jde o ekologický šetrný lyžařský komplet navržený s důrazem na životní prostředí a udržitelnou budoucnost bez kompromisů, co se týče funkčnosti a ochrany potřebné na sjezdovce.

 

 

Kombinéza Heli Line Six

Kombinéza Heli Line Six je ušitá z nové třívrstvé tkaniny Gore-Tex C-Knit, jež je na dotek měkká a hladká, zaručuje freestylovému lyžaři maximální volnost pohybu a současně zajišťuje trvalou nepromokavost a větruvzdornost. Spolehlivá a osvědčená dvousložková membrána GORE-TEX je slaminována s nesmírně tenkou, hustou a přitom odlehčenou dutou pleteninou. Tento nový laminát je až 10% lehčí než dřívější třívrstevná textilie GORE-TEX. Jeho třívrstevná konstrukce je méně mohutná a odolnější. Současné také zvyšuje prodyšnost až o 15%. Hladký povrch úpletové podšívky je měkký na dotek, takže oděv snadněji klouže po ostatních vrstvách.


Okolo zad a na bocích se táhne promyšlený systém zapínání zipu se 4 jezdci pro snadné oblékání i svlékání, který zajišťuje maximální ochranu zepředu a možnosti ventilace. Detaily, jako je stahovací systém Boa s přilnavými brzdami na šňůrkách u kapuce pro jednoduchou úpravu či kapsa na rukávu kompatibilní s obousměrnou vysílačkou.

 

www.peakperformance.comGalerie